Warszawa

Śródmieście, Belwederska

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
12 990 000 PLN
Numer oferty
11674291
Powierzchnia
686 m2
Rynek
Wtórny
Powierzchnia działki
1 370 m2
Powierzchnia użytkowa
686 m2
Rok budowy
1927
Liczba pięter
2
Liczba pokoi
20
Stan budynku
Do remontu
Typ domu
Wolnostojący
Ciepła woda
Wodociąg miejski
Rodzaj ogrzewania
CO miejskie
Piwnica
Tak

Opis nieruchomości

Oferujemy Państwu do sprzedaży historyczną Willę Szererów zlokalizowaną przy ul. Belwederskiej.

Budynek został wybudowany w latach 1927-1928 wg projektu Józefa Czajkowskiego dla sędziego Mieczysława Szerera i jego żony Felicji - malarki.
Projektant należał do grona prekursorów rodzimej stylistyki art-deco, mocno osadzonej w tradycjach sztuki ludowej inspirowanej rustykalnymi tradycjami Podhala,. Płynnie posługiwał się bogactwem materiałów oraz kompozycji geometrycznych. Te wyjątkowe zaprojektowane detale art-deco, przepięknie stylizowana klatka schodowa z balustradą czy drzwi wejściowe przetrwały do dziś i pozwalają docenić gust pierwszych Właścicieli i twórcy.

Pierwotny projekt budynku miał na parterze centralnie zaprojektowany hall, po stronie wschodniej umieszczono jadalnię z wykuszem oraz salon, po stronie zachodniej –gabinet i klatkę schodową.
Na piętrze ulokowano pokoje sypialne i łazienki. Na poddaszu Pani domu miała pracownię malarską (w wystawce północnej) oraz mieściła się tu służbówka. Część gospodarcza zaprojektowana była w skrzydle i północnej części przyziemia oraz piwnicy.

Willa w czasie wojny znalazła się w granicach dzielnicy niemieckiej i dzięki temu nie została zniszczona.
Po wojnie dekretem Bieruta trafiła do Zarządu Kwatermistrzostwa Instytucji Centralnych MON. Po wielu latach odzyskana przez spadkobierców rodziny Szererów.


Szczegóły:
- Budynek 686 m2
- Działka 1370 m2
- Grunt w dzierżawie wieczystej do 2107 roku
- Budynek i otoczenie wpisane do Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
- 2,5 kondygnacji naziemnych i przyziemie
- wyposażenie willi nie jest przedmiotem sprzedaży.

W samym centrum historycznej części Warszawy, z klimatycznym ogrodem, obok Łazienek Królewskich, po sąsiedzku z Pałacem Belwederskim czy Willą Gabriela Narutowicza.
Taka oferta to rzadkość na rynku nieruchomości. Jeśli szukasz prestiżowego miejsca z adresem wartym każdej ceny, zapraszam Cię serdecznie do kontaktu.

Parametry dodatkowe

  • Droga dojazdowa: Asfaltowa

Mapa

Kontakt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Biura Nieruchomości będące członkami SWO KIGN dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest SWO KIGN z siedzibą w () przy . Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).