Aktualności

Rewolucja technologiczna a rynek nieruchomości .

Piotr Myśliński

man-404376_960_720Zaledwie kilkanaście lat temu wizja rewolucji technologicznej w obrocie nieruchomościami była dość odległa. Obecnie króluje jeszcze model tradycyjny pośrednictwa jednak na naszych oczach powstają technologie, które mogą odesłać pośrednika do lamusa.
Coraz częściej pojawiają się aplikacje wykorzystujące „wirtualną rzeczywistość” stworzoną i rozwijaną przez Googla.
Firma „4 Kąty” już dzisiaj udostępnia aplikację wykorzystującą wirtualną rzeczywistość dzięki której wychodząc na spacer w interesujący nas rejon możemy dokładnie usytuować nieruchomość. Obejrzyj reklamę  aplikacji .

Więcej

„Gotowanie żaby”

Piotr Myśliński 14 kwietnia 2016

zaba1Kiedy żabę wrzuci się do gorącej wody, natychmiast z niej wyskoczy. Kiedy jednak włoży się ją do garnka z zimna wodą, żaba utożsamia sobie go ze stawem a woda daje bezpieczeństwo. Wystarczy jednak podgrzewać garnek pomału a żaba nawet nie zauważy jak stanie się daniem. Kiedy w garnku jest więcej żab, niektóre próbują się przepychać czując dyskomfort tłoku, jednak powolne gotowanie doprowadza do tego samego efektu wszystkie umieszczone w garnku żaby.
Czy zawód pośrednika nie przypomina tej stacji? Mnie zdecydowanie tak! Szczególnie, że mam porównanie z pracą pośredników w innych krajach i widzę perspektywę stawu a nie garnka w którym również zmuszony jestem siedzieć.

Więcej

Możliwości pośrednictwa w przyszłości

Piotr Myśliński 7 kwietnia 2016

pronesto-asari-szablon-wwwCzy zastanawiałeś się dlaczego tak ciężko pozyskać dobrego agenta?

Odpowiedz jest prosta.

W początkowej fazie nauki tego zawodu, obejmującego wiedze z zakresu prawa, psychologii, organizacji agenci oczekują stałego wynagrodzenia, pozwalającego przynajmniej na przeżycie do pierwszych wyników.

Prawie we wszystkich krajach Europy Zachodniej problem ten został rozwiązany poprzez poprzez współudział właściciela w marketingu.  Czy jest to możliwe do uzyskania w Polsce? Skoro udało się to w innych krajach oznacz to że jest to możliwe.

Więcej

Opinie o systemie SWO

Piotr Myśliński

piotr0158Powiem otwarcie. Choć przeczuwałem, że SWO może być dobrym rozwiązaniem dla mojej firmy, to  jednak efekty po kilku miesiącach  przeszły moje oczekiwania. Nie dosyć, że zyskałem jednym kliknięciem wiele rewelacyjnych narzędzi dla klientów, to system SWO dał mi dodatkowe wsparcie techniczne jakiego nie miałem i nie  odczuwałem do tej pory będąc jedynie w MLS i to nie z powodu ilości ofert, lecz ich jakości i braku powtórzeń.  To zupełnie coś innego … i choć do końca nie potrafię opisać wszystkich korzyści i na czym polega ten fenomen to komfort pracy zmienił się o 180 stopni no i są wspólne transakcje.  A do tego ta wiedza  ekspertów od technologii – bezcenne.  Dziękuję wszystkim, którzy mnie w to tego rozwiązania namówili i wspomagali gdy byłem odsądzany od czci i wiary. Dziękuję i naprawdę polecam innym by skorzystali z całkiem nowych doświadczeń i rozwiązań.

Piotr Myśliński lic. 1032 Agencja „Korab”

Więcej

Co nas odróżnia od innych organizacji.

Serwis 4 kwietnia 2016

 

a12Pośrednicy jako chyba jeden z nielicznych  zawodów, nie tylko w Polsce ale i w całej Europie,  nie posiadają własnej Izby Gospodarczej. Konsekwencją jest obecne ustawodawstwo, oraz  poczynania organów państwa wobec,  których jesteśmy często bezradni. Przejawia się to coraz nowymi zapisami abuzywnymi w umowach pośrednictwa, których wykaz możecie Państwo zobaczyć na stronie UOKiK .

Więcej

Życzenia z okazji Dnia Pośrednika

Serwis 30 marca 2016

AK_-_State_Troopers

„Już po raz szósty świętujemy Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.

Data została wybrana na przez samych pośredników na pamiątkę słynnej transakcji sprzedaży w dniu 30 marca 1867 r. przez cara Imperium Rosyjskiego – Aleksandra II, działki o powierzchni 1,6 mln km² za cenę 7,2 mln dolarów. W negocjacjach po stronie rządu Stanów Zjednoczonych  brał udział Polak – generał Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski – brat cioteczny Fryderyka Chopina. Został on potem zarządcą tej nieruchomości – urzędnikiem federalnym Alaski.

Do dnia dzisiejszego strona sprzedająca pozostała bardzo niezadowolona z transakcji, jednakże nie wniosła skargi na pośrednika, rozciągając urazę na wszystkich jego rodaków. Rodacy zaś żywią urazę do wszystkich pośredników, nie znając tej chwalebnej historii.

Z okazji naszego święta życzymy wszystkim Koleżankom i Kolegom satysfakcji z wykonywanej pracy, wyłącznie zadowolonych klientów i wielu udanych, wspólnych transakcji w grupie uczestników SWO KIGN”.

Mira Borowy

Więcej

Opinie o systemie SWO KIGN

Serwis 3 marca 2016

mira„Jestem w SWO, bo od zawsze chciałam współpracować z kolegami na umowach otwartych. SWO to mi wreszcie umożliwiło!

Mam masę ofert z nieformalnymi wyłącznościami. Dobrze wiecie, że nie zawsze można, albo trzeba, podpisać wyłączność. Czasem sama nie chcę wyłączności, ale ofertę przyjmuję z radością. Nie mogę takiej oferty zamieścić w MLS-ie, a w SWO mogę.
SWO uwolniło moje wyłączności!”

Od czasu, gdy przystąpiłam do SWO moja firmowa strona www. nabrała znaczenia. Nie pozycjonuję strony, a tymczasem coraz więcej klientów dzwoni, także na ogłoszenia moich kolegów.
Na dodatek ogłoszenia kolegów są ZAWSZE aktualne i ZAWSZE jest chęć do współpracy. Za chwilę portale przestaną nam być potrzebne!

W SWO najbardziej podoba mi się paczkowanie. Od razu widzę, z kim przyjdzie mi w przyszłości współpracować i mam wybór, która oferta bardziej nadaje się do wysłania klientowi. Mam informację, jaka jest aktualna cena nieruchomości – mogę skorygować moją, mam informację o zmianie statusu, także sprzedaży lub wycofaniu i wiele innych funkcjonalności”.

Mira Borowy

Więcej